Wirtualne zwiedzanie obiektu to obecnie jedna z ciekawszych multimedialnych możliwości zaprezentowania atutów obiektu i okolic.

Zastosowanie wirtualnych panoram

Najbardziej oczywiste cele są równocześnie najbardziej efektywnymi miejscami gdzie używa się wirtualnych wycieczek.

Możemy pokazać wszelkiego rodzaju pomieszczenia - od małych po wielkie sale. Możemy pokazać budynki z zewnątrz a także okoliczne atrakcje na przykład ujęcia stoku narciarskiego, jeziora, plaży, basenu. Możliwości są praktycznie nieograniczone - tak samo jak w fotografii klasycznej.

 

Odtwarzanie wirtualnych panoram

Wirtualne panoramy jako elementy interaktwne wymagają odpowiedniego mechanizmu do odtwarzania. Najczęściej stosuje się technologię Flash. (technologię która w tym przypadku dość dobrze się sprawdza) Alternatywne metody to dedykowane pluginy , aplety java lub html5. Z tych technologii warta uwagi jest jedynie html5 - w przyszłości spodziewamy się przejścia na html5. Obecnie jednak najszybciej działa wersja flash - dla dowolnych urządzeń - komputerów, tabletów i telefonów.

 

Podstawowe informacje

Warto wiedzieć w skrócie czym są właściwie wirtualne wycieczki

Inne nazwy na wirtualne wycieczki

to wirtualne panoramy, panoramy 3d, interaktywne panoramy. Wszystkie te nazwy dotyczą tego samego elementu którym jest interaktywna (ruchoma) fotografia umożliwiająca samodzielne sterowanie widokiem - obracanie się wokół jak i w kierunku góra dół.

 

 

Wirtualne podróże wymagają wtyczki flash player oraz javascript. Reazliacja www.dogmat.eu dla portali noclegi , organizacja konferencji , spa sanatorium Kalisz noclegi

Poniżej kilka przykładowych wirtualnych podróży

ZAMÓW WIRTUALNĄ PODRÓŻ

Wirtualne spacery Google Street View | Trusted

Przykłady restauracji:

Przykłady hoteli:

Do przygotowanie informacji wykorzystano materiały ze strony renderstuff.com